MORINGA

– rostlina s nejvyšší koncentrací živin na světě.

Jedinečný 100 % přírodní BIO potravinový produkt.

V Ájurvédské medicíně se Moringa Olejodárná používa k léčbě více než 300 nemocí – Moringa Olejodárná je výživový přeborník nabitý více než 90 živinami a 46 antioxidantami.  Je označována jako Strom Elixíru Života a Zdraví neboli Zelený Diamant, pochází z Indie, z oblasti kolem Himálají, před 5000 lety už byl zaznamenán v starověkých spisech Hindů.

Moringa oleifera –mikrobuněčná výživa třetího tisíciletí, nový potravinový doplněk, objev toho , co znala již dávná ájurvéda. Největší zdroj všech minerálů, vitamínů a bílkovin , denně potřebných pro náš organismus v jedné rostlině. Moringa nám může nahradit všechny multivitaminové a minerální doplňky a tím znormalizovat všechny funkce našeho organismu.

Moringa Olejodárná je popisována jako víceúčelová, mimořádně výživná, skutečná super potravina u které se dá všechno zužitkovat, a v mnoha oblastech je důležitou součásti základní stravy.

Čerstvé sbírané listy ze stromu Moringy Olejodárné, se pak následně suší za nízké teploty. Sušené listy jsou pak drcené do práškové formy.

Syrové listy Moringy jsou velmi vydatnou stravou, oblíbené a výživné jsou taky dozrávající plody ve formě zelených lusků, které se jedí vařené, stejně jako květy.

CENÍK:

50 kapslí ……………………………….170,-
110 kapslí………………………………290,-
220 kapslí………………………………490,-

Listy a šťáva z listů má hojivé účinky při: problémech s očima, očních alergiích (zevně), předčasnému stárnutí, astmatu, bakteriálních infekcí nadýmání, vysokého krevního tlaku, ztráty krve, bronchitidy, cholery, kolitidy (zánětu tlustého střeva), hemoroidů, cukrovky, průjmu, zánětů, problémů s pamětí, bolestech hlavy, žloutenky, onemocněních jater, šerosleposti, nervozity, revmatismu, bolesti, poruchy sluchu, kurdějí, tuberkulózy, nádorových onemocnění, nevolnosti, neplodnosti, podvýživy, zácpy, virových infekcí, nedostatku životně důležitých látek. Zevně jsou listy moringy dobré na modřiny, na výrony, na akné, rovněž podporují i hojení ran. Moringové listy zemleté na kašičku s kapkou 100% čistého moringového oleje lisovaného za studena – takto lze připravit obklad na hojení ran i na bércové vředy.

Semena Moringy Olejodárne jsou lisované za studena a získaný 100 % čistý, nerafinovaný olej můžeme konzumovat – má protizánětlivé vlastnosti, obsahuje velké množství vitamínu a minerálu, mimořádně bohatý na fytonutrienty, plný antioxidantů, používá se taky i pro kosmetický průmysl, nejčastěji pro masáže a aromaterapie.

Teenageři používají produkty z Moringy Olejodárné jako prevenci při léčbě akné

Studenti – aby zůstali vzhůru při studiu

Sportovci, pro zvýšení energie a výdrže. (Moringa obsahuje vysoké množství Vitamínu A, C kombinovaných s neobyčejně vysokým obsahem železa, výrazně napomáhá produkci hemoglobinu v krvi. Tím je dosaženo lepšího přenosu kyslíku do svalu, který je nezbytně nutný jak pro sportovní výkony tak i pro obyčejnou existenci. Zvýšené množství transportovaného kyslíku, také zrychluje metabolismus čímž je dosaženo spalování přebytečných tuku v lidském těle.)

Dietici využívají Moringu Olejodárnou jako produkt co potlačuje chuť k jídlu

Senioři používají Moringu Olejodárnou pro doplnění energie, duševní bdělosti a pro zlepšení zraku.

Stresová povolání: Dnešní svět vyžaduje plné pracovní nasazení od lidí kteří chtějí dosáhnout svých cílů, proto je důležité bránit se proti stresu.

Volné radikály: Poslední výzkumy říkají, že stres je způsobován zvýšenou produkcí volných radikálů v lidském těle. Volné radikály napadají jiné buňky, protože se přirozené snažit se získat další elektron. Zvýšený počet těchto procesu může časem vést k předčasnému stárnutí a k srdečním problémům. Antioxidanty dodávají organismu volné atomy čímž snižují účinek volných radikálu. Moringa Olejodárna s více než 46 antioxidanty ,dodává tělu volné elektrony, díky tomu zpomaluje proces stárnutí a chrání tělo před srdečními příhodami.

Soustředěnost: Moringa je velmi bohatá na vitamín E, obsahuje 2x více Beta-karotenu než mrkev, 9x více železa než špenát a železo je nutné nezbytně pro tvorbu hemoglobinu. Moringa zlepšuje transport kyslíku v lidském těle, což vede k lepšímu okysličení mozku a k jeho lepší funkci, tak je dosaženo mnohem větší soustředěnosti a celkového výkonu vašeho mozku. Správná hladina hemoglobinu taky příznivě ovlivňuje lidský metabolismus.

Zrak: Lidé pracující v kancelářích tráví většinu svého času před obrazovkami počítačů. Touto prací jsou oči mnohem víc zatěžovány a vyžadují také zvýšené množství živin nezbytných pro dobrý zrak. Moringa je bohatá na Vitamín A, a má 2x více Beta-karotenu než mrkev, toto složení je skvělé pro správnou funkci vašich očí.

Kojící matky: Při kojení ženy potřebují mnohem víc živin než obyčejný člověk, listy a lusky stromu Moringy Olejodárné dodávají drtivou většinu nezbytně nutných živin, jsou to : Vitamíny, minerály, proteiny, karotenoidy a sacharidy a to vše v 1 výrobku. Moringa obsahuje14x více vápníku než mléko, proto při užívání Moringy matka poskytuje svému dítěti jen to nejlepší. Neobyčejně vysoký obsah železa a Beta-karotenu zvyšuje obsah hemoglobinu v krvi. Díky vysoké hladině hemoglobinu se zlepšuje transport kyslíku po lidském těle, urychluje se metabolismus a také zoceluje lidskou imunitu.

Ženy středního věku: Lidé ve věku 40, 50 let a potřebují spoustu vitamínu pro zachování normální funkce organismu. Hlavně ženy ve středním věku trpí mnoha zdravotními problémy kvůli velkým psychologickým a hormonálním změnám.

Menopauza: Těžké období pro každou ženu je menopauza. Přesto je však dobré předcházet příznakům pomocí správné výživy. Správně vyvážený přísun živin dává tělu více možnosti správně se vypořádat s estrogeny. Během menopauzy tělo také potřebuje spoustu železa a vápníku kvůli nepravidelnému krvácení a změně hormonů. To také způsobuje podrážděnost až dlouhodobé stresové stavy. Díky obrovskému obsahu vitamínu a minerálu v produktech Grenera Nutrients můžete však tyto příznaky výrazně zredukovat.

Silné Kosti: Po ukončení menopauzy zůstávají ženy oslabené to se týká i kostí které pak mají nedostatek vápníku a kostní tkáně, dochází dokonce i k onemocněním jako je např. Osteoporóza. Když má tělo nedostatečný denní přísun vápníku, začne ho odebírat z kostí a zubů. Moringa je řešením zamezení takovému oslabení kosti, díky vysokému, 100% přírodnímu obsahu vápníku,  který je okamžitě vstřebáván do lidského organismu. Moringa samozřejmě poskytuje i další velmi důležité minerály, například hořčík který zamezuje špatným náladám po menopauze, pomáhá předcházet úzkosti a podrážděnosti.

Osteoporóza: Lidské tělo potřebuje vápník k běžné existenci, nicméně po 50 letech života se vápník vstřebává hůře, a při nedostatku vápníku v denní stravě tělo odebírá z kostí a zubu. Pokud je v těle takový nedostatek vápníků, často to vede k onemocněním kostí, nejčastějším je Osteoporóza neboli řídnutí kostí. Při užívání Moringy dodáváte tělu mnoho vápníku a snadno se vyhnete tomuto  onemocnění.

Imunitní Systém: S věkem se lidská imunita oslabuje, tělo je pak náchylnější k různým onemocněním a je mnohem těžší vyléčit i obyčejnou chřipku. Můžete však oslabení imunity přecházet pomocí správné výživy. Moringa obsahuje neobvykle vysoké množství železa a Beta-karotenu které zvyšují hladinu hemoglobinu, což vede k posílení lidské imunity.

Zvýšení fyzické energie, mentální a emoční rovnováha, rychlejší zotavení s desítkami vitamínů a minerálů, nutričně bohaté mateřské mléko, zdravé krevní hladiny cukru v krvi a obsahu cholesterolu, k upravení krevního tlaku, zvýšenou flexibilitu, lepší smyslové vnímání, lepší spánek, lepší paměť, snížení deprese a úzkosti – to je jen malý kousek z mnoha dalších výhod Moringy Olejodárné, možnosti jsou nekonečné!

Při používání Moringy Olejodárné jako potravy, je výhodou dlouhá trvanlivost potravin z ní vyrobených. Moringové látky, mohou čistit znečištěnou vodu od bakterií a virů.

Moringa Olejodárná je komplexní přírodní zdroj silných antioxidantů, vitamínů, minerálů, a bílkovin, obsahuje více než 90 živin:

10 vitamínů (Vitamin A (beta-karoten) – napomáhá udržet dobrý zrak, zdravou pokožku a imunitní systém., vitamín B1(thiamin), vitamin B2 (riboflavin), vitamín B3 (niacin), vitamin B6 (Pyridoxine), Vitamin B7 (biotin), B-komplex živiny obsahující kyseliny listové pro správný růst plodu u těhotných žen, vitamin C (kyselina askorbová), Vitamin D (cholekalciferol), vitamin E(tokoferol) a vitamín K), – všechny mají klíčovou roli v buněčném metabolismu.

mají vysoký podíl nenasycených mastných kyselin Omega 3,6 a 9. Omega 3 a 6 napomáhají funkci mozku, napomáhá snížit pravděpodobnost získání kardiovaskulárních onemocnění, napomáhá posilovat imunitní systém), Omega 9 – napomáhá podporovat kardiovaskulární zdraví a stabilizovat hladinu cholesterolu v těle.

8 minerálů (železo, zinek, hořčík, draslík, fosfor, vápník, měď a mangan). Minerály jsou velmi důležité ve stravě člověka a každý z nich funguje na různých úrovních v těle, ať už sou to buňky, orgány, tkáně, nebo tělo jako celek

stopové prvky a fytoživiny,

28% proteinu,

36 protizánětlivých látek,

18 aminokyselin (esenciální i neesenciální): lysin – pro správný růst a vývoj kostí, zejména v případě kojenců a batolat, valin – pro podporu metabolismu svalů a růstu tkání, methionin, leucin – pro udržení hladiny cukru v krvi pod kontrolou, isoleucin, fenylalanin, threonin – napomáhá udržovat rovnováhu bílkovin v těle, tryptofan, tyrosin, arginin, histidin, atd.,

46 silných antioxidantů, jako jsou karotenoidy, cytokininy, chlorofyl, flavonoidy, polyfenoly, xanthins, a rutinu, jakož i luteinu pro optimální zdraví očí.

Malé srovnání obsahu dovezené námi Moringy Olejodárné (v poměru 1 : 1 gramů):

– 14 krát více vápníku než mléko

– 9 krát více železa než špenát

– 7 krát více vitamínu C než pomeranč

– 4 krát více draslíku než banán

– 4 krát více vlákniny než máji ovesné vločky

– 2 krát více vitamínu A než mrkev

– 2 krát více proteinu než vejce nebo jogurt.

Moringa oleifera – mikrobuněčná výživa třetího tisíciletí, nový potravinový doplněk, objev toho , co znala již dávná ájurvéda. Největší zdroj všech minerálů, vitamínů a bílkovin , denně potřebných pro náš organismus v jedné rostlině. Moringa nám může nahradit všechny multivitaminové a minerální doplňky a tím znormalizovat všechny funkce našeho organismu.

Moringa je nejvýživnější rostlinou na světě, obsahující více než 90 zdravotně důležitých živin, představuje tedy „nálož plnou životně důležitých látek“. Profesor Dr. Klaus Becker z University v Hohenheimu nazývá moringu „stromem – Popelkou“, příběh, který čeká na své naplnění. Profesor Claus Barta pokládá moringu za „nejdůležitější rostlinu v historii lidstva, poněvadž její listy obsahují ve vysoké koncentraci veškeré živiny, které postrádají chybně vyživovaní a podvyživení lidé. Ti, kdo jedí moringu, se už nemusejí znepokojovat, zda mají optimální výživu. Tahle zdaleka nejvíce výživná rostlina na Zemi totiž obsahuje více než 90 živin důležitých pro lidské zdraví, a to v přirozeném kompozitu včetně synergických efektů, takže je optimálně biologicky využitelná.
Rovněž obsah vitamínů v našich potravinách v posledních padesáti letech dramaticky poklesl. Tak například jablka mají pouze 20 % původního obsahu vitamínu C, obsah vitamínu C u jahod klesl v letech 1985-2002 o plných 87 %, a obsah beta-karotenu ve fenyklu klesl o 80 %. Časopis „Bio“ k tomu poznamenává: „A u jiných druhů ovoce a zeleniny to vůbec nevypadá lépe. “ Kompletní tabulku naleznete v knize Moringa od Barbary Simonsohn.

Řešením není polykání vitamínových pilulek, protože jsou špatně vstřebatelné, dokonce v případě vitamínů A, D, E a K rozpustných v tucích mohou působit i toxicky. Dr. Hans – Joachim Paulski říká: „Naše těla nedokážou dekódovat synteticky vyráběné vitamíny, asi právě tak, jako když bychom se pokusili v Pekingu v čínských znacích dešifrovat, kde jsou nejbližší veřejné záchodky“. Současný moderní životní styl naši potřebu vitamínů nejen nesnížil, nýbrž ještě zvýšil. Kdo bere léky, kdo kouří nebo trpí stálým stresem a znečištěným životním prostředím, ten má i zvýšenou potřebu vitamínů.
Moringa obsahuje mimořádně vysoké množství vitamínu C, což je antioxidant, který zvyšuje vstřebávání železa a vápníku a posiluje imunitní systém. 100 g listů obsahuje 200 mg vitamínu C. Moringa obsahuje veškeré vitaminy B, „vitamíny na nervy“, které nervy posilují a chrání nás vůči stresu. Moringa je rovněž bohatá na vitamin A, který je důležitý pro oči, pro krvetvorbu a imunitní systém. A kromě toho moringa obsahuje i vitamín E, vitamín plodnosti, který je také důležitý pro imunitní systém a játra. 15 g prášku ze sušených listů postačuje k pokrytí denní potřeby! V morinze se nachází dokonce i vitamín B12 jako kobalamin tedy ve formě pro tělo přijatelné, a to v množství 1,4 mikrogramů na 100 gramů prášku. Pouze vitamín B12 v podobě kobalaminu nikoliv tedy v analogické formě, může tělo skutečně využít. Vegetariáni a obzvlášť vegani jsou mimořádně ohroženi nedostatkem vitamínu B12, a proto mohou trpět anémií nebo chudokrevností, ale i nervovou slabosti a neschopností koncentrace. Měli by tedy doplnit svoji stravu o moringu. Moringa obsahuje též velké množství vápníku, výživy nejen pro kosti ale mimo jiné i pro správnou funkci našeho mozku.
Moringa, to je „symfonie živin“, ve které si organismus může vybrat právě to, co potřebuje.

Moringa ale působí rovněž na psychologické úrovni. Strom moringa nám poskytuje lásku, klid, radost a vděčnost. Moringa, to je strom, který osminásobně zvyšuje biologickou využitelnost živin díky růstovému hormonu zeatinu. Moringa obsahuje rekordních 75 000 jednotek ORAC ,což je měřítko antioxidačního potenciálu. Antioxidanty „vychytávají“ volné radikály, agresivní sloučeniny kyslíku, které mohou vést až k chronickým onemocněním, jako je diabetes, revmatoidní artritida a rakovina.
Moringa je také známa jako rostlina superlativů, v indické moudrosti výuky Ájurvédy, „učení o dlouhém a zdravém životě“, je uváděna pro široké spektrum působení, více než 300 zdravotních problémů. Tudíž lze strom moringa doporučit jak profylakticky, tak i terapeuticky. Adaptogeny optimalizují veškeré tělesné i duševní procesy.

K pozitivním efektům patří zlepšení zraku, léčba kožních alergií, vysokého krevního tlaku či nadýmání. Využít můžete i antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační účinky. Studentům moringa pomáhá při soustředění, teenagerům proti akné a ženám s klimakteriem.

zdroj informací: Moringa zázračný jedlý strom, autorka: Barbara Simonsohn   

 Veškeré námi prodávané produkty Moringy Olejodárné jsou ORGANICKY pěstované na farmách bez použití pesticidů. Všechny obsažené látky jsou zastoupeny v jedinečné formě a rovnováze, kterou lidské tělo může nejlépe využít a vstřebat. Moringu Olejodárnou dovážíme přímo z Indie.

Při použití Moringy Olejodárné nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky, žádná zvláštní bezpečnostní opatření nejsou nutná.

Naše organicky pěstovaná Moringa Olejodárná má hodnotu ORAC vyšší něž 34 881 jednotek. Denní příjem Moringy přispiva k posílení antioxidačního systému, poskytuje dobrou ochranu pro vaše tělo a mozek.

(ORAC je zkratka anglických slov Oxygen Radical Absorbance Capacity. ORAC je schopnost antioxidantů pohlcovat volné radikály. Čím vyšší ORAC hodnota potravin, tím znamená lepší, zdravější potravinu).

www.nacestekezdravi.cz