ŽIVOT JE HRA A HRA JE RADOST A VÁŠEŇ

Život je jako hra a my jsem hráči, kteří se s příchodem na svět rozhodli, tuto hru jménem ,,ŽIVOT“ hrát. 

Upřímně: „Hrajete tuto svojí životní hru vždy s radostí a vášní, tak jako kteroukoliv jinou hru, ve svém životě?“

Většina z vás odpoví, že NE a ani já nejsem výjimkou.

Vzpomenete si někdo, někdy na to, když jste byli malými dětmi?

Bohužel na toto nejkrásnější období našeho života máme pramálo vzpomínek. Asi proto, že to bylo až moc bezstarostné období. A my si život bez starostí od určitého věku ani neumíme představit.

Občas nám toto období můžou připomenout naše děti. A to, když nás vtáhnou do své hry a umožní nám, na chvíli vrátit se zpátky do dětství. Jakmile s dětmi začneme hrát jejich hru, začneme se uvolňovat, odpoutáme se a přestáváme myslet na své starosti, stáváme se tak znovu bezstarostnými dětmi, alespoň na chvíli. 

Ano, alespoň na chvíli, zažíváme pocit radosti, bezstarostnosti, a užíváme si ten úžasný chemický koktejl v těle, tak jako kdysi.

A co nastane potom, když dětská hra skončí? 

Pak zažijeme pocit prázdna a smutku.

To proto, že si uvědomíme si, že se v našem životě, v naší hře něco pokazilo, když vidíme, že je pro děti stejně jako kdysi dávno byla i pro nás hra jménem ,,ŽIVOT“ nesmírně zábavná. 

Pozorujeme, jak ji prožívají se skutečnou radostí a vášní. Vše co je pro ně nové, je fascinujíce, nemají žádná omezení v podobě strachu, obav, úzkostí, nedokonalosti nebo pocitu trapnosti z toho, že jim něco nejde. 

Naopak sledujeme na nich, že k věcem a k životu přistupují s dychtivostí a radostí vše zkoumat a objevovat. Udivuje nás jak se učí všemu velice rychle s lehkostí a odhodláním.

Děti se zkrátka zvednou stokrát, někdy tisíckrát dokud se nenaučí chodit nebo cokoliv jiného čemu věnují svojí pozornost, a udělají to pokaždé se zaujetím a vášní, bez pocitu nedokonalosti. 

Malé děti dělají vše s úsměvem, s maximálním nasazením a soustředěním se ponoří do své hry. Jsou odhodlané se v ní zdokonalit na všech úrovních, každý den, dokonce by se dalo říct , že mají radost z překážek a výzev, které jim život připraví do cesty, je to pro ně skutečná hra, kterou se baví a zároveň učí aniž by si to uvědomovaly.

Nejsou ze své hry unavené ani vystresované. 

Zažívají pocit vítězství v každém okamžiku.

Neznají totiž slovo problém, strach, překážka aj., do doby než je to naučíme a začneme tím jejich bezstarostnou a úžasnou hru omezovat a to zcela nevědomě. Posuneme tím jejich hru na jiný ,,level“ ,kde budou muset začít překonávat omezení a překážky, které jsme jim do života nastavili.

Jak tedy znovu začít hrát hru na ,,ŽIVOT“ s radostí a vášní?

Třeba tím, že přestanete brát sebe a svůj život moc vážně.

Zklidněte se, uvolněte se, odhoďte své předsudky a omezení a budete opět hrát svojí hru s vášní a radostí, stejně jako ty děti, kterým nestojí vůbec nic na jejích cestě k cíli, protože pro malé děti neexistují pochyby, žádná omezení, jejich mysl je čistá, nerozeznává co je a není realita, pro ně se vše stává skutečností.

Rada zní:,,Objevte v sobě znovu sám sebe, svojí přirozenost, hravost, bezstarostnost, vytrvalost a odvahu malého dítěte.“ 

Jak ?

Zkuste cokoliv, při čem se budete cítit dobře.
Třeba meditaci, jógu, hudbu, tanec nebo rekonektivní frekvence

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply